İstanbul’da görülebilecek pazarlar arasında Dolapdere’deki Kastamonu pazarının yeri ayrıdır. Çoğu doğal ve yerel ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz pazar, İstanbul’un önemli restoranlarının şeflerinin de uğrak yeri!

Mantarlar, otlar, köy tavukları gibi marketlerde kolay kolay bulamayacağınız pek çok ürünü burada, erken gitmeniz durumunda bulabileceğinizi eklemem gerekiyor. Erkenden kastım da sabah 04:00 suları! Gündüz saatleri de malzemeler kalıyor ama en iyileri o saatte seçmek daha kolay.

Görsel, @the.hungry.tourist ile #foodconnectshearts gezimizden. 29 Eylül 2017 akşamı, Mey İçki’nin CEO’luk görevinden ayrılan Galip Yorgancioğlu’nun #MSAninRestorani’nda verdiği veda yemeğinde karşılaştığım değerli büyüğüm @gurmemehmetyalcin’la kısa sohbetimizde, onun serzenişiyle aklımıza düştü bu pazarın değeri. “Hala burayı bilmeyenler, farkında olmayanlar var.” diye konuşunca paylaşmayı uygun gördüm.

Bu arada yağmurlar başladığına göre, daha önce de #jilberilemantar avımızdan haberler paylaştığım @mushroomsofturkey’in hesabına da göz atmanızı öneririm.