Önce kocaman bir merhaba! Hem de en tekrarlısından!

“Web sitesini üvey evlat görenlerden misin ey Tat Dedektifi?” deseniz haklısınız. Hoca siteyi boşlayıp, Şubat 2017’den beri yeni yazı yazmamak nedir! Instagram’ın hızlı akan nehirlerinden web’in sakin iç denizlerine geçmek hep bir zor gelmişti. Neyse, bu sefer aştım galiba, artık daha çok burada olacağımı umuyorum. En azından içimdeki heyecanım öyle 🙂 Eşe dosta, yeme-içmeye meraklı olanlara haber salabilirsiniz. Birlikte keyif alacağımız bir şeyler yaratmaya çalışacağım.

Müsaadenizle önce niye tatdedektifi.com’a uzun süredir yazı yazmadığımı kısaca anlatmak isterim.

  • Üzgünüm ama Türkiye’nin büyük bölümü yazı okumuyor. Hal böyle olunca sizin de uzun uzun yazı yazma şevkiniz köreliyor. Yazmak için X saat uğraştığın yazıdan daha çok kıymet görüyor Instagram’a 25 sn.’de yüklediğin fotoğraf! Onun da fotoğrafını beğenen çok, altını okuyan yok!
  • Bu arada Instagram’ın da suyu çıktı! Hem de her anlamda! Telefonu olan herkesin yemek fotoğrafı çekmesiyle ilgili bir derdim yok, ama bazılarının ahkam keserek bunları paylaşması kabul edilemez. Yanlış bilgi veriyor olmaları, önemli konularda sıfır bilgi sahibi olmaları, sorsan yediği pilavın içinde tereyağı mı yoksa bitkisel yağ mı olduğuna cevap verememeleri ve bu tiplerin türeyerek kabul görmesi, ne yazık ki vasatlığımızın göstergesi… Sayenizde Instagram’ın kokuşması 2 yıl sürmedi. Ellerinize sağlık gençler!

Kaleyi korumak, defansta kalmak, yazılı bilginin değerini hatırlatmak ve yeme-içme dünyasında olan bitenleri sizlerle paylaşmak için tatdedektifi.com’a geri döndüm.

Allah utandırmasın diyelim, herkese iyi okumalar ve keyifli sörfler…