İstanbul’da kendince çok sıkı bir müdavim kitlesi olan, kapanmasıyla sevenlerinin şoka girdiği Fatih Karadeniz Pidecisini bilmeyen azdır. Çalışanlarının nerede olduğunu, kimin onları işe alacağını arkadaşlarla hep konuşurken güzel haber tez zamanda geldi.

Servis ve mutfak ekibini transfer edip onlara sponsor olan bir girişimci sayesinde Haçapuri Pide adıyla Kadıköy, Hasanpaşa’da yeni bir dükkan açıldı.

Herkese hayırlı, uğurlu olsun.

View this post on Instagram

👍🏼👍🏼👍🏼 Şu anda İstanbul'un en iyi pidecilerinden biri @hacapuripide'dir! Hem de daha 60 günlük bir işletme olmasına rağmen! Nedeni şöyle; kapanan Fatih Karadeniz Pide'nin yetenekli emekçi çalışanları, "biz en fazla üç ay dayanabiliriz" diyerek kendilerine bir sponsor bulmuşlar. Kadıköy'de belediye binasının tam karşısında #hacapuripide adında ekibin büyük bölümü yeniden toplanmış. Mönü ve tatlar alıştığımız ve bildiğimiz gibi. Yazmasa da bir kod gibi görseldeki #Tophane'yi sipariş edince ekibin yüzleri güldü. Yeni mekanda eski ekibe başarılar dilerim, sizlere de gitmenizi şiddetle tavsiye ederim! Sponsoru olan insanlara da, böyle bir ekibi dağılmadan bir arada tuttukları için teşekkür ederim. Ayrıca sevgili arkadaşım @bilalozerol söylemese açıldığından da haberim olmayacaktı. #tatdedektifi #tokgezenlerkulubu #pide #hacapuri #karadeniz #karadenizpide #kadıköy #kadikoy

A post shared by Sinan Hamamsarılar (@tatdedektifi) on