Coğrafi işaretli ürünlere sahip çıkması ve bu ürünlerin satışıyla üreticisini teşvik etmesi hatta üretimi buraya yönlendirmesi sayesinde gözümde bir satış noktasından fazlası olan Metro Toptancı Market, 2017 yılı reklam çalışmalarının ilkiyle sanırım pek çok emekçinin hakkını savunurken, tüketicinin gözünde de yerini sağlamlaştırmış oldu.

“Kolay Vazgeçmeyenler” temasıyla servis ettikleri yeni reklam serisinde, tarladan sofraya ve denizden sofraya uzanan iki yemeğin ve emeğin hikayesi anlatılmış. Kolay vazgeçmeyen üreticiler sayesinde ürünleri bizlere ulaştırdıklarını anlatan her iki reklam filmini de beğendiğimi ifade etmeliyim. Aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla sizler de izleyebilirsiniz. Revaçta olan “farm to table” işini de sahiplenmelerine yol açacak bir hareket olmuş.

NOT: Sevgili Nilhan Aras’ın başında olduğu Metro Kültür Yayınlarından çıkan, Türkiye’nin ilk yemek kültürü dergisi Metro Gastro’dan da bu yazıda bahsedip, hala bu değerli yemek insanını ve yayınını keşfetmemiş olanların kulağınıza kar suyu kaçırmış olayım.