OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yeme-içme dünyası geliştikçe ekosistem içindeki oyuncular da trende ayak uydurup, kullanıcılar için işe yarar ürünler çıkartıyorlar.

Yeni mobil uygulama “Platinum Masa” ile restoranları incelemek, rezervasyon yapmak hatta kredi kartınız evdeyken bile restoranda ödeme yapmak mümkün. Bu uygulamaya tanımladığınız kredi kartınız ile program ortağı restoranlarda cüzdanınıza gerek duymadan ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik kredi kartınız Visa Platinum ise Visa Ayrıcalıklı noktalarda %20’ye varan indirimler, ikramlar kazanabiliyorsunuz. Geçenlerde çekim için gittiğim Cezayir İstanbul’un Visa Platinum Ayrıcalıklı noktalardan biri olduğunu öğrendim, anında %15 indirim!

Çalışma sistemi şöyle; Platinum Masa uygulamasında yer alan iş ortağı restoranlar uygulamada özel bir ikonla ve haritalar bölümünde kolaylıkla görülebiliyor. Eğer bu noktalardan birindeyseniz ve uygulamanız akıllı telefonunuza yüklüyse mobil ödeme yapabiliyorsunuz. Ödeme aşamasında mobil ödeme yapacak kullanıcıların, restoranda hizmet veren görevliye ödemeyi Platinum Masa uygulaması ile yapmak istediğini söylemesi gerekiyor. Görevlinin hesap bilgilerini içeren QR kodunu uygulamada açılan ekrana okutmasının ardından kart sahibi uygulamaya kaydetmiş olduğu kart ile hesabı hızlı bir şekilde ödeyebiliyor ve voila! Ödeme işlemi o an gerçekleşiyor.

Eğer ödeme yaptığınız kredi kartınız Visa Platinum ise ve Peymane gibi ayrıcalıklı restoranlardan birindeyseniz öğle yemeklerinde %15’e, akşam yemeklerinde ise %10’a varan indirimler o anda hesaptan düşülüyor. İncelediğim kadarıyla kısa sürede İstanbul’un haricinde birkaç ilde daha Visa Platinum ayrıcalıklı noktalar çoğalacakmış. Şu anda yeni ödeme sistemini pek çok noktada deneyimleyebilirsiniz.

#PlatinumMasa uygulaması hem IOS hem de Android uygulama mağazalarında!

Peymane_1