Vatana millete hayırlı olsun, İstanbul yeni bir dönerci daha kazandı.

Kavacık’ta doğan efsane Bayramoğlu’nun işletmecilerinin akrabaları ve et tedariğini sağlayan kasabın ortak girişimi Dörtel Döner, Esentepe – Şişli’de açıldı. En azından işletmenin yöneticileri böyle bir bilgi verdi, daha sonra bu konuyu daha derin araştırıp sizleri bilgilendireceğim.

Dörtel Döner, dekorasyonu ve konsepti sebebiyle kesinlikle Bayramoğlu’nun şubesi gibi durduğundan özgün gelmese de döneri bir hayli başarılıydı. Kömür manyağı arkadaşlarım, mekanın karbon ayak izinden buraya ulaşabilirler.

Kömürde pişen kuzu boşluk eklenmiş döneri, tandırda pişen lavaşı, yemek öncesi gelen salatası ve turşusu ve patatesi ve soğanı ile tam bir replika! Nesi farklı derseniz Bayramoğlu’nda olmayıp burada olan tek ürün buranın İskenderi! Bu arada kıyma olmadığını da belirtmeliyim.

Dekorasyon ve iç mimarı anlamında “dönerci kabızlığı” adını verdiğim basit ve kopya detayların haricinde önemli iki kusuru; yerlerin kaygan granit olması ki yağmurlu havalarda İsviçre Alplerinde kayak yapar gibi hissetmenize sebep olacak olması ve üst kat yapıp oraya döner tezgahı kurmayarak servis hızının yavaşlaması…

Özetleyelim ki kafalar karışmasın; mekan sade bir dönerci, döneri de başarılı. Öğlen servisinde büyük sorun var ama yeni açıldığından bir aya düzelir diye düşünüyorum. Heeeee en iyi dönerci demek için erken ama kapalı gözle test yapılsa Bayramoğlu’ndan ayırmak zor olabilir.

Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Adres: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No:149 Şişli – İstanbul
Telefon: 0212 211 06 42