Hakiki Apple Dukkani

Apple Store’ların en sevdiğim yanları ücretsiz yüksek hızlı WiFi bağlantısı sağlamasıdır. Ancak WiFi karın doyurmuyor, Apple Store’larda saatlerini geçirmiş biri olarak bu işe bir DUR çakanın çıkmasından fevkalade memnun kaldım.

Şaka bir tarafa, Apple Store yani Elma Dükkanı olarak bilinen konsept, Apple markalı ürünlerin ve bu ürünlerin aksesuarlarının satıldığı yerler olarak dünyanın pek çok büyük şehrinde kendilerine yer bulmuşlardı. İstanbul’da da Zorlu Center AVM ile Akasya AVM’de birer Apple Store bulunuyor.

Yalnız, karıştırmayalım. Bu haber teknoloji devi Apple’dan değil, gerçek elmaların sergilendiği The Real Apple Store’dan. Biz her ne kadar Kapalı Çarşı’mızın tarihi değerinden söz etsek de Londra’nın Borough Market’i yaş gününü kutluyor; tam 1.000 yıl! Borough Market’teki etkinlikler kapsamında bir dükkanı da Apple’ın dükkan konsetpine göndermeler yaparak Elma Dükkanı’na çevirdi.

iPhone 6 Plus’ların yerinde yeşil, sulu, ekşi elmalar duruken, iPad’lerin yerinde kırmızı elmalar yer alıyor. Hem bu elmaların bükülüp, kırılma gibi kusurlu özelliği de yok! Kurtları saymasak iyi ederiz.

Fotoğrafların devamı için sayfanın aşağısına bakın!

Hakiki Apple Dukkani-7 Hakiki Apple Dukkani-6 Hakiki Apple Dukkani-5 Hakiki Apple Dukkani-4 Hakiki Apple Dukkani-3 Hakiki Apple Dukkani-2