Bazı mekanlar vardır, dışarıdan baktığınızda “acaba burası yollardır aradığım yer olabilir mi?” diyebileceğiniz. Any, Arnavutköy’de, Köfteci Ali Baba ile köşe kardeşliği yaşayarak hayatımıza girdi ve bana yukarıdaki soruyu sordurttu.

Sıcak ortamı sizi kendine çekiyor, yüksek tavanı ve koyu renk dekorasyonu direkt yayılma hissi uyandırıyor. Bu arada mekanın güzel konumu sebebiyle her gördüğümde akşamları dolu olduğunu söyleyebilirim. Ne de olsa bir Corner Pub durumu da var.

Menüsünde salata, makarna, burger, pizza olsa da ızgaraları ile öne çıkmak istediklerini görüyorum. Zira menünün neredeyse yarısı ızgara seçenekleri ile dolu! Et sunumlarını ahşap servislerde ve renkli biber, mısır gibi garnitürlerle yapmalarını sevdim. Ama hijyen konusunda şu ahşap servislere bir türlü güvenemediğimi de söylemeliyim.

Sipariş ettiğim Beğendi Yatağında Özel Sos ile Hazırlanmış Tavuk’tan çok beklentim yoktu, ama sunumu da tadı da beni etkiledi. 25 TL’lik bu tabak, fiyat – performans açısından geçer not aldı diyebilirim. Sadece özel soslarında peynir ve mısır olması biraz risk, ne de olsa glisemik indeks kontrolü yapanlar için tavuk beklerken mısırla karışmış bir sos görmek şok yaratabilir. Dolayısıyla menülerinde olmasa bile sipariş esnasında soslarında neler olduğunu belirtmeleri gerekir diye düşünüyorum.

İş çıkışı takılmalarına müsait havasıyla mahalle barı olma yolunda ilerliyor. Bakalım uzun soluklu olabilecek mi? Tıklım tıklım partilere devam…

NOT: Burayı geleceğin Lucca’sı olarak görenlere acilen 2,5 hipermetrop gözlük yazacak doktor önerebilirim. He, burası çok tutar o ayrı konu ama Lucca başka Any başka…

Adres: Arnavutköy Bebek Caddesi 71/A Arnavutköy – Beşiktaş
Tel: (0212) 265 0269