Karaköy’de açılan mekanları artık takip etmekte zorlansam da, 300 gr’lık Heisenberg hamburgeriyle beni kendisine çeken Heisenberg Karaköy‘e uğrama şansım oldu.

Menülerinde pek çok yemek seçeneği var, dolayısıyla benim sandığım gibi sadece hamburger yapmıyorlarmış. Makarna, salata, çorba derken öze dönüp 150 gr’lık Cheeseburger (20 TL) denedim. Ekmeği Türk halkının damak tadına daha yakın olduğu düşünülen hafif şekerli ekmektendi. Bu poğaça melezi ekmek ile yediğiniz her şey biraz daha lezzetli gelse de ben tuzlu ekmek tercih ederim. Bu arada ekmeğin içi çıkartılsa daha güzel olurdu, en azından üst ekmeğin. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi ekmek poğaça gibi olduğundan kabarıklığı dillere destan modunda!!!

Taban ekmek üstü domatesi, hamburger köftesi üstündeki peyniri ve marul yaprak standart. Köftesi güzel bir kasap köftesi, karabiberi kendini hissettiriyor. Ama ciddi bir hamburger köftesi olabilmek için biraz yol alması lazım. Bastırılmadan, sıkıştırılmadan, az daha baharatlı ve az daha pişirilmesini tercih ederdim. Hamburger siparişi alırken nasıl pişirilmesini istediğimi sormalarını bekledim. Ne yazık ki sorulmadı.

Genel hizmet kuralları çerçevesinde iki şeylerini düzeltmeleri gerekiyor; mutfak personeli olan teyzeciğim o her şeyi ellediği kıymetli elleriyle hamburger tabağının garnitürlerini yerleştirmezse ya da eldiven kullanırsa daha iyi olur. Bir de gelen ketçap – mayonez tepsisini kapalı bir alanda saklamadıklarından üstü hep bitikinti ve toz olmuş. yemek yerken görmek isteyeceğim görüntüler değildi.

NOT: Restoranların servis elemanlarına yönelik American Express kredi kartlarının hangi POS cihazlarında geçerli olduğuna dair bir kitapçık hazırlamama ramak kaldı 🙂

Adres: Kemankeş Mah., Denizciler Sok., No: 1/B, Karaköy / İstanbul
Telefon: 0212 999 58 99