182

Yıllardır Lucca’nın şubesini “ha açtı, ha açacak” diye bizlere dokuz doğurtan Cem Mirap, yeme içme sektörünün buluşma noktası Zorlu Center’ın son boş dükkanına yeni göz bebeği olan Cantinery’i Mayıs 2014’te açtı.

192 195 206

Mutfakta Pelin Hanım’ın ve Barda Tamer Bey’in dokunuşları ile mekan tamamlanmış, abisi Lucca’dan bu anlamda geri kalan hiç bir yanı yok.

Servis konusunda kötü bir deneyim yaşamadım ama mekanın bir fine dining olmadığını hatırlayarak servisin de bu ölçüde verileceğini düşünmek gerekir. Yine de bu konuda bir geri bildirim alırsam ayrıca paylaşacağım.

198
207 203

Mekanın yemekleri ortalamanın üstünde lezzette. Özellikle Karides Carpaccio lezzetliydi. Mekanın hemen hemen her hafta menüsü değişiyor ama açıldığı Mayıs 2014’ten bu yana değişmeyen bir kaç lezzeti de yok değil. Örneğin Yengeç Burgerleri liste başı. Daha iyisini yemiştim ama bu da denenebilir.

210

Bu arada Cantinery ve Damla Sakızlı Cheesecake’i diyorum, başka da bir şey demiyorum. Bir mekana sadece bir yemek için gidilecekse Damla Sakızlı Cheesecake için Cantinery’e gidilir. Fikir babası da yine Cem Bey. Tebrikler!

211

Adres:Zorlu Center AVM, Balmumcu Mahallesi, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: (0212) 353 6365

NOT: Tamer Bey’e benden selam, kendinize de Rosemary Sorbe söyleyin. Menüde yok, özel kokteyl olarak yapıyor 🙂